“Słońce w mroku” – jeszcze więcej emocji dla fanów “Zmierzchu”!

Fani sagi “Zmierzch” mogą odetchnąć z ulgą. Już niedługo w ich rękach pojawi się najnowszy tom historii o wampirze Edwardzie, zatytułowany “Słońce w mroku“. Autorka Stephenie Meyer początkowo zawiesiła prace nad tym projektem, z powodu wycieku do Internetu rozdziałów nieedytowanej książki, jednak ostatecznie zdecydowała się dokończyć prace.

Fenomen na rynku czytelniczym

Saga “Słońce w mroku” jest częścią piątą, przychodzącą po tomach: “Zmierzch”, “Księżyc w nowiu”, “Zaćmienie” oraz “Przed świtem”. Wszystkie tomy sagi, sprzedającej się w milionowych nakładach i figurującej na liście bestsellerów New York Timesa, zostały zekranizowane, zaś film “Zmierzch” zajął pierwsze miejsce w dniu otwarcia aż w 23 krajach. Jeszcze przed ekranizacją książki powstało kilkaset stron fanowskich poświęconych samej autorce oraz kolejnym częściom sagi.

Wyczekany najnowszy tom

Historia uczucia zrodzonego między śmiertelniczką Bellą Swan a wampirem Edwardem Cullenem w pierwszych tomach sagi widziana była oczami dziewczyny. Tym razem historia zostanie przedstawiona z punktu widzenia samego Edwarda, a czytelnik pozna nie tylko jego osobiste rozterki, ale też dowie się o niezwykłych szczegółach z jego przeszłości. Bohater musi zmierzyć się ze spektakularną walką wewnętrzną i zdecydować, czy powinien chronić swoją ukochaną przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, czy jednak poddać się woli swojego serca, prowadzącego do niszczycielskiej miłości.

Czym Edward zasługuje na miłość fanów

  • urok osobisty i niezwykła uroda, nawet jak na standardy wampirze,
  • nadludzka siła i szybkość,
  • umiejętność czytania w myślach ludzi, wilkołaków i wampirów,
  • wyrafinowane poczucie humoru,
  • maniery dżentelmena,
  • fakt, że tych, kogo kocha, stawia na pierwszym miejscu,
  • niesamowita troskliwość i opiekuńczość wobec ukochanej dziewczyny,
  • jego starania o to, aby Bella nie utraciła swojej duszy.

Walka życia Edwarda

Kultowa historia miłosna nabiera w ostatnim tomie odmiennych barw. Powieść “Słońce w mroku” przenosi czytelnika do mrocznego, ale zarazem fascynującego świata istot obdarzonych nadludzkimi mocami, w którym nie ma miejsca na kompromisy i typowo ludzkie słabości. Opowiada, jak spotkanie ze śmiertelniczką Bellą wpłynęło na życie Edwarda, wampira, przedstawionego przez pisarkę jako wyjątkowa istota wśród swoich pobratymców. Czytelnik podążając za myślami Edwarda, zaczyna lepiej rozumieć motywacje dla jego decyzji oraz fakt, dlaczego rozwijające się uczucie do zwykłej śmiertelniczki spowodowało zarazem najpoważniejszy dramat w jego całym życiu.

Obraz od senivpetro - pl.freepik.com